مدارسی


آموزش و پرورش در ایران و دیگر کشورها برای ایجاد یک محیط آموزشی یکدست و منظم اقدام به اجباری کردن فرم مدارس کرده است. دانش آموزان پسر و دختر در هر مقطع تحصیلی که هستند باید پیش از شروع سال تحصیلی اقدام به تهیه ی فرم کنند. این کار باعث ایجاد نظم و مدیریت بهتر در مدارس می شود. رنگ و جنس پارچه ای که فرم با آن تهیه می شود را آموزش و پرورش مشخص می کند به همین دلیل از هر جنس و رنگی نمی توان برای دوخت فرم استفاده کرد.

در مدارس لباس فرم یکی از ملزوماتی است که برای انجام فعالیتهای مشترک مورد استفاده قرار می گیرد. به عبارت دیگر، فلسفه وجود لباس فرم را می توان در آسایش و ضرورت هماهنگی آن با نوع فعالیت درنظر گرفت. ناگفته نماند که طراحی لباس فرم باید به گونه ای باشد که علاوه بر آسایش، تأمین کننده تشخص اجتماعی افراد بوده؛ و به صورتی نباشد که با پوشیدن آن حس ناخوشایندی داشته باشند. بنابراین، بهتر است قبل از انجام هرگونه طرحی برای لباس، به ویژگی های سنی، جنسی و فیزیکی مدلها توجه شود؛ به طوریکه یکی از اصول طراحی لباس به انتخاب رنگ مناسب مربوط می شود. نکته دیگر در طراحی لباس فرم در مدارس توجه به نوع پارچه است. چراکه نوع پارچه نقش اساسی در انتخاب طرح دارد.

از جمله مواردی که در این خصوص حائز اهمیت است، می توان به نرمی، لطافت و مقاومت پارچه در برابر شستشو اشاره کرد.

جنس پارچه لباس فرم مدارس

هنگام دوخت روپوش مدرسه باید به جنس و نوع پارچه ای که انتخاب می کنیم بسیار توجه داشته باشیم. زیرا، این مانتو ها در طول هفته و به صورت روزانه توسط بچه ها استفاده می شود. از آن جایی که ممکن است بارها و بارها در طی زمان کوتاهی شسته شود لذا توجه به کیفیت جنس پارچه هنگام خرید مانتو مدارس بسیار مهم است. علاوه بر آن زیبایی پارچه ای که در دوخت مانتو شلوار مدرسه مورد استفاده قرار می گیرد بسیار مهم است.

ما به خوبی می دانیم که پوشیدن یک مانتو در طول روز برای مدت طولانی در محیط مدرسه کار آسانی نیست پس ضروری است که در سفارش دوخت مانتو مدرسه تمامی مواردی که راحتی و آسایش فرزندان ما را تأمین می کنند را مورد توجه قرار دهیم. اشاره به مواردی نظیر عدم چروک افتادگی یا آب رفتگی، قابلیت شستشوی آسان، راحتی تنفس پوست در زیر پارچه و عدم ساییدگی آن از اهمیت بالایی برخوردار است. کمی صبر کنید...

دسته‌بندی

painter1